День визволення України від фашистських загарбників - Олевська ОТГ

27.10.20

ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ:

«ДО ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ МІСТА ВІД НАЦИСТІВ»

ЗАПРОШУЄМО ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО «БИТВА ЗА ДНІПРО»

https://www.youtube.com/watch?v=ioPNWbokk58

https://www.youtube.com/watch?v=W15j4bogNfY

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників |  Яворівська РДА

http://www.oridu.odessa.ua/news/2015/04/30/pres.pdf

ІНФОРМАЦІЯ

25 жовтня ми відзначаємо річницю визволення Дніпропетровщини від нацистських загарбників.

Дніпродзержинськ перебував у німецькій  окупації двадцять шість місяців.

Дії, направлені на визволення міста, було розпочато ще наприкінці серпня 1943 р. Саме тоді розпочалася битва за Дніпро.  У цій операції приймали участь такі радянські фронти, як Воронезький, Степовий, Південно-Західний і Південний. Пізніше, 20 жовтня, їх було відповідно перейменовано у 1-й, 2-й, 3-й і 4-й Українські фронти.

Проте, німці не збирались так швидко відступати від  Дніпра. Гітлер суворо заборонив це робити, добре розуміючи, що Дніпро у районі Дніпропетровська та Дніпродзержинська є дуже вигідним оборонним рубежем. Отже, оборона німців тривала досить довго.

В ніч з 25 на 26 жовтня  радянськими з‘єднаннями було розпочато форсування Дніпра. Швидко були зроблені плоти для переправи на правий берег Дніпра, на яких і було непомітно для ворога переправлено групу добровольців, якою було здійснено розвідку сил оборони ворога.

Вітання міського голови Володимира Василенка з нагоди 74-ї річниці  визволення України від нацистських загарбників. Так поступово до 28 вересня плацдарм було значно розширено. З 23-24 жовтня радянські війська почали поступово наступати на Дніпродзержинськ. 25 жовтня було прорвано оборону ворога і місто було звільнено.

Ми завжди пам’ятаємо про тяжкі перші роки війни, коли доводилося відступати, віддаючи ворогу рідну землю, і героїзм та стійкість захисників Вітчизни, і грандіозні битви, в ході яких вдалося зламати хребет нацистської армади, і визволення Європи, і світлий день Перемоги.

Запрошуємо переглянути відео «Битва за Дніпро»
https://www.youtube.com/watch?v=ioPNWbokk58