ПРОВЕДЕННЯ

ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ ДНІВ

У КАМ’ЯНСЬКОМУ

ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ

з 05.03.21 - 12.03.21

Березень, за традицією, у Кам’янському професійному ліцеї розпочинається Шевченківським тижнем. Тож, вшанування Великого Кобзаря – гідний привід для педагогів та їх вихованці згадати Пророка України шляхом проведення цікавих позакласних заходів з метою ширшого ознайомлення з маловідомими сторінками непростого життя поета, його самобутнім світоглядом, неповторністю художньої творчості, задля становлення національної свідомості молоді, усвідомлення величі культури рідної держави.

 

 

D:\Фото Шевченко\011 (2).jpg Відкрився тиждень святковим декоруванням холу ліцею «Ми нащадки Шевченка».

Цікавою та пізнавальною  для учнів стала  виховна година «Квантовий стрибок у ХХІ століття, або чому Тарас Шевченко не зовсім такий, яким ви його уявляєте!», яку підготувала Ілюшечкіна О.В.

Серед учнів 1-3  було проведено інтелектуальний квест «Шевченківськими шляхами».  У фіналі перемогу здобула команда «Бандуристів» (3 курс).   Така робота сприяла розвитку дослідницьких умінь здобувачів освіти, були виявлені нові факти біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча. Здобувачі освіти напам’ять розповідали уривки з поем Кобзаря.

Відеоресурс: https://drive.google.com/file/d/1-dUTOGQ0m8PmnAyAWHTJtAYH1sz3gs0p/view?usp=sharing

У конкурсі читців-декламаторів «ЗП (ПТ) Дніпропетровщини читають Шевченка» було визначено найкращих декламаторів шевченківських поезій - ними стали Фадєєв Максим та Радивілов

Артем.

Відеоресурс: https://www.youtube.com/watch?v=RavwPjgRR3Y

D:\Фото Шевченко\004.jpg          D:\Фото Шевченко\001.jpg         D:\Фото Шевченко\003.jpg             D:\Фото Шевченко\002.jpg

Впродовж тижня здобувачі освіти та викладачі мали змогу ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою  «Він мусив буть, щоб душі нам прозріти…», яку організувала бібліотекар ліцею Татарган В.О. Виставку  із задоволенням відвідували, як здобувачі освіти так і працівники ліцею.

C:\Users\vikto\OneDrive\Рабочий стол\березень,21\IMG_20210310_102336.jpg       C:\Users\vikto\OneDrive\Рабочий стол\илля.jpg      C:\Users\vikto\Downloads\IMG-8311.jpg    

 

C:\Users\vikto\OneDrive\Рабочий стол\сидоренко.jpg Наступним етапом стала зустріч з поетом та другом ліцею В.Т.Сидоренком, радником директора ПАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив». Година минула непомітно, в  інформаційному центрі панував дух таїнства, бо звучало Слово – витончене, виважене, ніжне. Поезія варта того, щоб бути постійною супутницею нашого життя, надихати, підтримувати, навчати та любити.

Відеоресурс: https://drive.google.com/file/d/1yc1gRSWdbIeIc4TSfrMeiyx62UmqqnQ3/view?usp=sharing

Також впродовж тижня  було запропоновано переглянути  презентації, на яких представлено досить цікаву та різноманітну інформацію про невідомі сторінки життя  Т. Шевченка.

Активну участь у всіх заходах тижня взяли здобувачі освіти груп ВАС-19, ЕГЗ-20,ВАС-18, а саме Фадєєв Максим, Радивілов Артем,Грицай Ілля, Музиченко Тетяна, Лапшин Рим, Сідько Євген, Нестеренко Денис,Скорина Павло.

Тиждень пройшов на високому рівні, усі бажаючі взяли участь у проведенні заходів. Викладачами української мови та літератури була проведена значна робота з підготовки до Шевченківського тижня. На відкритих та позакласних заходах використовувались різні форми проведення; використовувались інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу здобувачів освіти , вихованню поваги до творчості Кобзаря, залученню здобувачів до глибин шевченківської мудрості, утвердженням його духовних заповідей.